Uprawa bananowca w domu jest możliwa, ale wymaga stworzenia odpowiednich warunków do jego rozwoju.

Uprawa bananowca w domu jest możliwa, ale wymaga stworzenia odpowiednich warunków do jego rozwoju. Przede wszystkim należy zapewnić mu dostęp do światła słonecznego, zima najlepiej jest doświetlać np: lampa hps 150w, ewentualnie porządnymi lampaki led. Bananowiec wymaga dużej ilości światła, aby mógł rosnąć zdrowo. W związku z tym należy znaleźć odpowiednie miejsce, np. okno, bądź miejsce przy oknie, aby roślina mogła czerpać światło słoneczne.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wilgotność powietrza. Bananowce wymagają wilgotnego powietrza, dlatego ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie nawadnianie. Latem najlepiej aby podłoże było stale wilgotne, zimą musi fest przeschnąc przed kolejnym pdolewaniem. Roślina lubi także regularne opryskiwanie wodą. Przede wszystkim, należy zdobyć sadzonki bananowca. Można je znaleźć w sklepach ogrodniczych lub kupić od innych hodowców. Następnie należy wybrać odpowiedni pojemnik lub doniczkę, która będzie miała odpowiednią głębokość, aby umożliwić swobodny wzrost korzeni.

Bananowiec wymaga także stosunkowo ciepłej temperatury otoczenia. Optymalna temperatura powinna wynosić około 22-26 stopni Celsjusza. Kolejnym ważnym czynnikiem jest odpowiednia gleba. Bananowiec wymaga żyznego i lekkiego podłoża, które będzie dobrze drenować, aby nie dopuścić do gnicia systemu korzeniowego. Polecam ziemie dla kwiatów lub warzyw.

Bananowiec można także przesadzać jeśłi korzenie już wychodza na dnie doniczki, ale należy to robić bardzo ostrożnie. Przesadzając roślinę trzeba uważać, aby nie uszkodzić korzeni. Bananowca należy regularnie nawozić w sezonie letnim i usuwać uschnięte liście.


W Polsce jest to roślina sezonowa. jJeśli trzymamy go w sezonie na dworze, to przygotowania do zimowania bananowca w Polsce powinny rozpocząć się jesienią, aby roślina miała czas, aby się przyzwyczaić do obniżenia temperatury. Przed zimą należy zapewnić bananowcowi odpowiednią zimową opiekę. Przed nadejściem zimy należy zapewnić bananowcowi jak już pisąłem dobrą ilość światła słonecznego, co zapewni jego wzrost w czasie zimowania.

Koleljny wpis już wkrótce. Zapraszam na bloga- https://www.facebook.com/stalewiak i wpisy- https://ciekawerosliny.pl/aktualnosci/

Dodaj komentarz