Palmy w Polsce

Czy jest możliwa uprawa Palm w Polsce ?

Witam was ponownie. Czy jest możliwa i jakie warunki spełnić ? Tak jest możliwa, ale pod pewnymi warunkami. A więc tak:

Po 1 Nie wierzcie sprzedawcom, że palmy są mrozoodporne i od tak zostawicie sobie je na zimę w gruncie. Palmy które chcecie uprawiać w gruncie, to niestety, ale musicie je zabezpieczyć. Temperatura poniżej – 10 stopni już niszczy liście. Oczywiście mowa o palmie trachycarpus, która jest jedna z najodporniejszych na nasz klimat. W filmie poniżej wszystko się dowiecie + film z opisu pod tym filmem na yt.

Jak zabezpieczyć palme przed mrozem. Palma Trachycarpus. Czytaj opis pod filmem. ( Ważne)

Ja zaczynam zabezpieczać jak temperatura spada już poniżej -5/ -7 stopni. Nie będę po prostu ryzykował. W 2020r palma trafiłą do gruntu. Zobaczie ten film.

O zimowaniu Palm dowiecie się najwięcej w tym linku – https://www.youtube.com/c/stalewiak-ciekawe-ro%C5%9Bliny/search?query=zimowanie%20palma%20

Pamiętajcie jedno – Uprawa palmy trachycarpus, waszyngtoni czy daktylowca kanaryjskiego, nie nadaje się do uprawy w domu. Palma w domu tylko się męczy i wyciąga w sezonie zimowym z braku światła. O tym wszystkim dowiecie się oczywiście na kanale. Jak już opanujecie zimowanie np w piwnicy ( nie trzeba doświetlać ) to macie sukces w kolejnych latach gwarantowany. Oczywiście tu mowa o uprawie w donicach, kastrach. Macie tutaj szczegółowo jak zimować palmy, bananowce, cytrusy w pomieszczeniach, w domu i tym podobnych miejscach.

Więcej info o zimowaniu znajdziecie w tym linku- https://www.youtube.com/c/stalewiak-ciekawe-ro%C5%9Bliny/search?query=zimowanie%20 Zapraszamy do grupy po więcej – https://www.facebook.com/groups/ciekawerosliny