Czy można uprawiać plumerie w Polsce ? Tak można, ale nie jest tak do końca prosta w uprawie.

Siemanko. 19.10.2017r udało mi się kupić 7 sadzonek plumerii. Miało to być 7 różnych odmian, ale wydaje mi się, że każda jest taka sama. Pamiętajcie że: uprawa plumerii w domu też się udaje, ale ciężko doczekać się kwiatów. Zima przeważnie w domu zrzucają liście. Nie podlewamy zimą prawie nic, bo jak będziecie lać to prędzej wam zgniją.

Film jak szybko podrosły

Zimę spędziły w szklarni przydomowej tracąc wszystkie liście. Wiosną je przesadziłem i uprawiałem w szklarni. Jaka ziemia dla plumerii ? O tym się dowiecie w tym filmie.

W szklarni rosły jak wściekłe. Nawoziłem je na początku co dwa tygodnie nawozami kristalon, a od 2020 roku nawozem kristalon żółty i też yara mila complex. Mogę mylić jak z tymi nawozami było, ciężko po czasie to zapamiętać. Zrobiłem też test uprawy dwóch plumeri na dworze. Niestety, ale na Żuławach Elbląskich nie rosły jak powinny. W dodatku dostały na wszystkich liściach grzyba.

Po dwóch latach pierwsza plumeria zakwitła.

kwiat plumerii

Pytacie też czy będę miał sadzonki plumerii, tak, ale tylko kilka sztuk. Chętne osoby odsyłam do menu z nadwyżkami – https://ciekawerosliny.pl/nadwyzki-z-ogrodu-stalewiaka/ Oczywiście całą uprawę znajdziecie w tym linku – https://www.youtube.com/c/stalewiak-ciekawe-ro%C5%9Bliny/search?query=plumeria

Pozdrawia jak zawsze stalewiak 🙂