Jak podłączyć termostat elektroniczny regulator temperatury. Piec CO, dogrzewanie palm, bananów itd

Siemaneczko. Nareszcie spiąłem du..ę i zrobiłem poradnik. 😉👌 Po pierwsze, termostat znajdziecie tu https://bit.ly/3GSiSuf Jak wygaśnie link, to piszcie do mnie na stalewiak@gmail.com i go poprawię. Słuchajcie, przy tym nie ma żadnej filozofi. Potrzeba nam dwa kable, jeden z wtyczką, drugi z wejściem na wtyczkę.

Cała procedura podłączania oczywiście w tym filmie. Zdjęcia znajdziecie niżej.

Końcówki kabli dobrze jest zalutować aby były sztywne. Dlaczego ? albo dużo łatwiej jest je wciskać w złączki. Ewentualnie jak macie dwużyłowy kabel nie miękki to wiadomo, że po co je lutować jak bez problemu je wciśniecie. Inna opcja to zlutowanie kabli i nasunięcie termokurczki.

termoregulator

Jak działa taki termoregulator ? Prosta sprawa.

Czarny, czerwony kabel to zasilanie, żółty z czarnym to wtyczka do której podłączamy np: farelkę, pompkę wody, pieca co, kabel grzewczy itd. Czarny kabel to czujnik temperatury. W urządzeniu ustawiamy daną temperaturę przy której ma się włączać zasilanie.

Podłączanie termoregulatora.

Dobra lutownica to podstawa. Ta moja ma ponad 20 lat i skubana jeszcze daje radę. Cyna najlepiej jak już ma w sobie kalafonię.

łączenie kabli na złączki wago

W moim przypadki taki termoregulator ma za zadanie włączać kabel grzewczy jak temperatura spada poniżej +5 stopni. Wszystko elegancko działa. Kto nie widział filmy tego wyżej, to tam właśnie wszystko pokazuje. 👍

Zapraszam oczywiście do grupy w której jest już ponad 6000 osób – https://www.facebook.com/groups/ciekawerosliny

Pozdróweczko.