Najlepszy czas na wysiew nasion ? Kiedy najlepiej wysiewać nasiona ?

Witam wszystkich. Kiedy jest najlepszy czas na wysiew nasion ? A no właśnie teraz w styczniu. Dlaczego ? Np: świeże nasiona bananów czy palm, potrafi wschodzić już po czterech tygodniach.

Na dzień dobry kto chce, niech zobaczy film o wysiewie od A do Z.

Nasiona bananowca.

Jak wiemy dni się już wydłużają. A co za tym idzie ?

A to, że akurat nam pierwsze rośliny wykiełkują w lutym, marcu. Nie trzeba potem ich doświetlać. Jaką ziemie używam od lat? Zwykła ziemia do wysiewu nasion, ewentualnie nawet wysiewałem w ziemi do warzyw czy kwiatów.

Podłoże do wysiewu

A to moja ulubiona ziemia. W tym roku na bank wróci do łask stalewiakowych 😉😃

podłoże do warzyw.

Pytacie mnie o nasiona gdzie kupować. Zawsze odpowiadam, że nie wiem.

Jak mam ci polecić kogoś nasiona, jak nie wiem ile te nasiona leżały u firmy co je sprzedaje ? Nawet jak bym kogoś polecił i co wtedy ? Nic by ci nie wykiełkowało i były by do mnie pretensje. 😕👀


Temperatura wysiewu w moim przypadku to: noc około 21, 23, za dnia i 28 stopni. Myślę, ze to optymalne warunki do kiełkowania. Kupę lat tak wysiewałem banany, brugmansje, i inne egzotyki. Po wysianiu nasion zasypuje warstwa około 1,5/ 2 cm ziemi, podlewam, nakładam folię aby woda szybko nie odparowywała.

I po wielu latach cieszymy się takimi oto widokami 🙂

Więcej filmów z wysiewem brugmansji, papaj, palm, bananów itd macie w tym linku- https://www.youtube.com/c/stalewiak-ciekawe-ro%C5%9Bliny/search?query=wysiew%20nasion%20

Pozdrawiam. 👋🌴

Dodaj komentarz